Stil Sahibi olmak için Neler Gerekir ?

Stil Sahibi olmak için Neler Gerekir ?
9 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.569 kez okundu.

Dünyaca ünlü italyan moda tasarımcısı Giorgio Armani şöyle der: “Stil ve moda arasındaki fark, kalitedir.” Bu söz aslında özel olmakla, toplumun ortak zevkleri arasındaki farkı da ifade etmektedir. Günümüzde moda, tıpkı esip geçen bir rüzgar gibi, insanların ortak bir tarzı yakalama biçimi olurken, taklitçilikten öte, kendini geliştirmiş bay ve bayanlar ise bu moda paylaşımında kendilerince esneklik yaparak, kendi stil ve tarzlarını konuşturmasını bilmişlerdir. Bu aslında birazda farklı parçaların uygun bir biçimde biraraya gelmesinden ortaya çıkan esintilerdir.

Kendinizi Yansıtan Stiller Bulun

Zor olan, modanın gelip geçici havası içinde, stil sahibi olabilmenizdir. Zaten ünlü modacıların hepsi bu görüştedirler. Kendini iyi tanıyan, estetik zevki gelişmiş, kültürel birikimi olan bir kadının stilini bulması zor olmayacaktır.

Kendi stilinizi nasıl yakalarsınız ? Stil sahibi olmak için neler gerekir ?

En kestirme yoluyla kendinize en çok yakışanı bulmak olan stil, beraberinde saç biçiminizi, giyim tarzınızı, parfüm ve aksesuar seçimlerinizi kapsayan bir durumdur. İmaj kelimesi ile de ifade edebiliriz bunu. İlk kez görüştüğümüz bir insanı ilk 30 saniye içinde kafamızda bir yere oturtur, onunla ilgili olumlu – olumsuz bir fikre sahip oluruz. Bu kısacık sürede beden dili ve sözlü iletişim yetersiz kalacağından, öncelikle dış görünüş belirleyici olacaktır. Bu iletişimde tarzı olan imaj sahibi bay ve bayanlar girdikleri ortamlarda daha ön planda olacaklar, ilgiyi kendilerine çevireceklerdir. Stil sahibi olmak zaman gerektirir. Sürekli modayı takip etmek, bazen rüküşlüğün sınırlarını zorlamak, kendimizi başkalarının gözünden görebilmekle mümkündür. Bu aynı zamanda değişime ayak uydurabilmektir. Zaman akar, zevkler değişir ve siz ne kadar bu yeniliklere ruhunuzu açarsanız, daha mutlu ve doyumu olan bir hayatı yaşamış olursunuz. Stil sahibi olabilmek seçici olmayı bilmektir. Stil sahibi olmak, kendinizi tanımaktır. Kadın ve erkek için, stil sahibi olmak marka bağımlısı olmadan özgürce giyinebilmeyi başarabilmektir.

Bir önceki yazımız olan 2017 - 2018 Sonbahar - Kış Aksesuar Tasarımları başlıklı makalemizde Ear Cuff Küpeler, Sallanan Küpeler ve Takı Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git