Sivilcelerden Korunmanın Ve Kurtulmanın Yolları

Sivilcelerden Korunmanın Ve Kurtulmanın Yolları
10 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 1.933 kez okundu.

Ergenliğe girmemizle hemen hemen bütün insanlarda görünen sivilce, daha sonra da başımıza dert olabilir. Sırf erginlikte değil yetişkinlikte de şikayetçi olunabilir. Kadınların yarısından fazlası erkeklerin ise dörtte birinin sivilce sorunundan şikayet ettikleri görülmektedir.

Sivilceler Neden Olur ? Sivilceden korunma ve Sivilce tedavisi

Nedeni ise; cildin yağ bezlerinin bir hastalığıdır. Yağ bezlerinin cilde açılan kanalları tıkandığında sivilce denilen oluşumlar ortaya çıkar. Sivilceler en sık yüzde, alında, sırtta, göğüste ve omuzlarda oluşurlar. Estetik görünümün geçici olarak bozulmasına neden olabilecekleri gibi, kalıcı izler de bırakabilirler. Eğer kendiniz bir şeyler uygulamak istiyorsanız işlemlerin doğal olmasına dikkat edilmelidir. Sivilceler için uygulanacak birkaç yöntem önereceğim size; 100 ml elma sirkesine 50 ml su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Ayrıca 1 çay kaşığı kuru maya, 1 aspirin, 1 limonun suyunu iyice karıştırıp 4 gece üst üste sivilcelere uygulayabilirsiniz. Yüz temizleyici olarak gül suyunun içine bir kaç damla limon sıkın.  Anti bakteriyel bir su elde edersiniz, cilde taze bir parlaklık verdiğini ve sivilcelerinize de iyi geldiğini göreceksiniz.

Bu yazımızda sizlere özellikle ergenlikte görünen sivilcelerin tedavisi, sivilcenin nedenleri ve bitkisel tedavi şekilleri üzerinde kısa bilgilere vermeye çalıştık.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git