Portakal Maskesi Nasıl Yapılır ?

Portakal Maskesi Nasıl Yapılır ?
15 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.084 kez okundu.

Bayanlar güzellik konusunda çok hassastır. Özellikle yüz güzelliğine dikkat eden bayanlar için sorunlu bir cilt ve yağlı ciltler sıkıntı oluşturan durumlardır. Kış mevsiminde bolca tüketilen, C vitamini deposu olan portakal, aynı zamanda bayanların cilt bakımlarında kullanabilecekleri harika bir cilt bakım malzemesidir.

Cildinizin daha sağlıklı ve parlak görünmesi, yıpranmış ciltlerin daha canlı bir forma getirilmesinde portakal maskeleri sık sık tercih edilen bir yöntemdir. Peki Portakal maskesi nasıl yapılır ?

Portakal maskesinin malzemeleri şunlardır;

– 1 adet portakal

– 10 ml süt

– 10 ml bal

Portakal Maskesinin Hazırlanışı ve Uygulanış Metodu şu şekilde olmaktadır. Portakal soyulur ve iyice ezilerek rondodan geçirilir. Püre haline gelen bu malzemenin içine bal ve süt ilave edilir. Hazırlanan maske göz ve dudaklara temas etmeyecek şekilde yüze uygulanır. 10 dakika bekleme süresinden sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayınız. Cildinizde olumlu değişikliği farkedeceksiniz.

Bu yazımızda siz bayanlar için özellikle yağlı ciltlerde uygulanabilen portakal maskesi ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştık. Daha farklı portakal maskesi teknikleri ve onların faydaları, hazırlanış şekli ve maske uygulamaları hakkında yer yer bilgiler vereceğiz.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşı İçin Güzellik ve Makyaj Önerileri başlıklı makalemizde Makyaj Hileleri, Makyaj Nasıl Yapılır ve Yılbaşı için güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git