Oje Nasıl Sürülür? Oje Sürme Teknikleri

Oje Nasıl Sürülür? Oje Sürme Teknikleri
26 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.373 kez okundu.

Bayanların en çok dikkat çeken yerlerinden olan parmaklarını, daha da güzelleştiren, kendi giyim stilleri ile uyum içinde farklı bir ışıltı ortaya çıkaran ojeler ile ilgili sorulan soruların başında Oje Nasıl Sürülmeli ? Oje sürerken ve kullanırken nelere dikkat etmek gerekir ? Oje renkleri, Oje markaları ve oje fiyatları gibi sorular gelmektedir.
Öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, oje sürmeden önce tırnakların temiz ve kremsiz olması gerektiğidir.
Ojeyi sürerken özellikle ojenin tırnak içine kaymaması ve, parmağınızın tırnak olan kısmı geçirmemesi de cilt sağlığınız açısından önemlidir
Ojeyi sürerken, dipten uca doğru sürülmeli, son sürüşte uçtan dibe sürülerek oje sürme işlemi tamamlanmalıdır.
Oje sürülüp, kuruduktan sonra soğuk suya tutularak, uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.
Tırnak biçimi de oje sürme de önemli bir unsurdur. Güzellik uzmanları, dar ve uzun tırnaklı olanların dip kısımlarını açıkta bırakıp yanlara doğru ojeyi sürmelerinin daha iyi olacağını vurgularken, geniş tırnaklı olanların ise yanları açık bırakacak şekilde oje sürmeleri gerektiğinin altını çizmektedirler.
Uzun tırnaklarınız varsa koyu renkler ve tonlar, kısa tırnaklara sahipseniz, açık renk ojeleri kullanmanızda fayda vardır. Oje deseni olarak farklı tercihler olabilir. Beyaz noktalar şeklindeki desenler ile parmaklarınız çok da göz alıcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Salatalık Maskesi ile Gelen Güzellik başlıklı makalemizde Cilt için bitkisel çözümler, Cilt için en güzel maskeler ve Güzellik maskesi önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git