Makyaj Nasıl Tazelenir ?

Makyaj Nasıl Tazelenir ?
2 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.206 kez okundu.

Sabah uyandınız ve güne güzel bir başlangıç yapmaya hazırsınız. Güzelliğinizi daha da ışıl ışıl parlatacak olan, cildinize ve tarzınıza uyan bir makyaj yaptınız ama bu makyajın kalıcı olması bazen zor olabiliyor. İşten mola verdiğiniz dakikalarda elinize cep aynanızı alıp makyajınızı tazeleyebilirsiniz. Peki makyaj nasıl tazelenir ?  derseniz öncelikle; cildinizi parlatmalısınız. Bunu piyasada satılan birçok nemlendirici ürünle sağlayabilirsiniz. Böylece ellerinizin yumuşaklığı sağlandığı gibi, yüzünüzün de daha nemli ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlamış olacaksınız.

Yorgunluğunuzu öne çıkaran genellikle gözlerinizdir. Özellikle uykulu veya yorgun bir gününüzde iseniz, göz altlarınız şişkin olacaktır. Bu da elbette moralinizi bozabilecek bir durumdur. Gözaltını kapatıcı taşımıyorsanız, beyaz göz farı da bu işi görecektir. Göz farını gözaltı kısımlarınıza doğru yayarak dağıtın. Gözlerinizin güzelliği belirginleşecektir.

Ayrıca şunları da makyajınızı tazelerken yapmanızda fayda vardır:

– Allık sürdüğünüz kısımların üzerinden hafifçe geçebilirsiniz.. Parmak yordamı ile sürülen sedef katkılı köpük allık kullanırsanız bu cildinize yumuşaklık ve canlı bir görünüm de kazandırır. Göz kalemi akarsa neler yapılır ? Göz kaleminizin aktığı kısımların üzerinden hafifçe geçin. Fazla bastırmayın ki gözleriniz daha küçük gözükmesin.

– Rimel tazelerken şu hususlar önemlidir: Kirpik diplerinden başlamanız kuru ve güzel olmayan bir kirpik görünümü verir. Bunu istemeyiz tabiiki. O yüzden rimeli tazelerken kirpik uçlarına uygulanması önemlidir. Etkiyi hemen göreceksiniz.

– Ruj tazelerken nelere dikkat etmeli ? Tekrar eski rujlu kısımlarn üzerinden ruj sürmek yerine, ruj henüz çıkmadıysa, üzerinden parlatıcı ile geçilebilir. Alt dudakların üzerine fazladan süreceğiniz parlatıcı, dudaklarınızın daha dolgun ve çekici bir görünüme kavuşmalarını sağlayacaktır. Bu yazımızda siz bakımlı bayanlara makyajı nasıl tazelemek gerekir ? konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur yazdıklarımız.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git