Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir? Nasıl Kullanılır?
13 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 878 kez okundu.

Cildine özen gösteren bayanlar için güzelleşme sırlarından birisi de hindistan cevizi yağının kullanımı ile cilde sağladığı faydalardır. Tropikal iklimde yetişen hindistan cevizinden elde edilen yağın bugün binlerce kadın tarafından cilt güzelliğinde tercih edilmesinin birçok nedeni vardır.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Cilde Sağladığı Faydalar

  • Cildin kendini yenilemesinde, onarımında, cildinizin erken yaşlanmaktan korunmasında çok faydaları olduğu bilinmektedir. Dilerseniz hindistan cevizi yağının banyo sonrasında cilt nemlendiricisi olarak da kullanabilirsiniz. Cildinizde oluşan çatlaklara karşı da iyi gelmektedir.
  • Gözaltı torbaları ve morluklarında kullanıldığında fayda sağlar. Bunu uygularken göze temas etmemesine özen göstermelisiniz. Tırnak diplerine sürüldüğünde, tırnaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlar, ve uzamasını hızlandırır.
  • Dirseklerinizde oluşan kararma ve çatlaklarda, dudak çatlaklarında kullanıldığında faydalıdır.
  • Hindistan Cevizi yağının bileşeninde bulunan E vitamini sayesinde, güneşin zararlı etkilerinden, cildinize oluşabilecek güneş lekesi gibi sorunlara karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır.
  • Hamilelik döneminde kullanılırsa, özellikle karın bölgesinde görülen hamilelik çatlamalarına ve kırışıklıklarına karşı da fayda sağlayan bir yağdır.

Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır ?

  • Topuk çatlakları için kullanacaksanız gece yatmadan önce ayak ve topuklarınıza yağı sürdükten sonra üstüne bir çorap giyerek yağın hem yatağa bulaşmasından hem de etkisinin azalmasından kurtulmuş olursunuz.
  • Peeling olarak kullanacaksanız, Hindistan Cevizi Yağını şeker veya tuzla karıştırın. Bu şekilde cildinize uygulayın. Ölü hücrelerden kurtulmuş olursunuz.
  • Gözaltı bölgesinden kullanırken, yağın göze temas etmesinden kaçınmak açısından pamuk yardımcı ile kullanmanızda fayda vardır.
  • Gece yatmadan evvel yağı masaj yaparak cildinizde uygularsanız lütfen aşırı yağ sürmeyiniz. Bunu yaparsanız cildinizin emebileceği miktardan fazla yağ sürmüş olacağınız için cilt gözeneklerinizde tıkanmalar olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Kış Makyaj Modasında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git