Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?
6 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.313 kez okundu.

Göz altı torbaları benim dahil bir çok stresli insanın en başta sorunlarından biri. Aşırı stres, yorgunluk, genetik durumlar ve yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı göz altında sarkma veya hafif şişlik oluşur. Göz kapağımızı destekleyen kaslar ve göz çevresindeki dokuların zayıflamasıyla meydana gelir. Bunun dışında uykusuz kalmak, bilgisayar başında çok fazla vakit geçirmek ve fazla televizyon izlemek gibi en çok vaktimizi alan şeylerden uzak durmak da göz altı torbalarından kurtulmanın yollarından biridir.

Peki bu göz altı torbaları nasıl geçer? Göz altı torbalarına ne iyi gelir? Neler yapabiliriz ona bakalım.
Diğer yöntemlerin dışında evde yapabileceğimiz pratik yöntemlerden bahsedeceğim.

Soğuk patates veya salatalığı dilimleyip göz altı bölgenize koyabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise soğuk çay maskesinin de faydasını görürsünüz. Bunların yanı sırada soğuk su ile temiz bir bezi ıslatıp veya bir bezin içine buz koyup birkaç dakika boyunca gözaltı ve çevresinde tutup soğuk kompres uygulanabilir. Önerilerimden de anlaşıldığı gibi göz altı torbalarına soğuk kompres yapmak da fayda var tabi bunların dışında beslenmenize ve uyku düzeninize de dikkat etmeniz gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Cilt Lekelerine Kesin Çözüm başlıklı makalemizde Çay Bitkisi, Cildinizi lekelerden kurtarın ve Cilt lekeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git