Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 1.103 kez okundu.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda siz güzel bayanlara, iyi bir dudak makyajı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmeli? gibi konularda bilgilendirmede bulunacağız.

Yüzyıllar boyunca güzel dudaklar şâirlere ilham vermiş ve kadın güzelliğinin en önemli unsurlarından biri olmuştur. Ünlü şâirlerimizden Ahmet Hâşim bir şiirinde sevgilinin dudaklarından şöyle bahseder:

“Yârin dudağından getirilmiş, bir katre alevdir bu karanfil…” Sevgilisinin dudağını bir karanfil çiçeğinin alev parlayan kırmızılığına benzetmiştir.

Dudak Makyajı Nasıl Olmalı ? İyi Dudak Makyajı için Tavsiyeler 

İyi bir makyajın tamamlayıcısı olan dudak makyajı hem ten ve saç renginizle uyumlu olmalı, hem de giysi tercihinizle kombine bir renk tonu olmalıdır. Bu anlamda uygun renk seçilmezse, makyajınız istediğiniz sonucu vermeyecek ve güzelliğinizi gölgeleyen bir durum haline gelecektir. Bunu kimse istemez tabii. Peki ne yapılmalıdır? iyi bir dudak makyajının olmazsa olmazları nelerdir?

Öncelikle renk seçiminin öneminden bahsetmiştik. Bunun dışında önemli olan dudak makyajı tavsiyelerimiz şunlar:

  • Dudak kaleminizi dudağınızın kenar çizgilerinde gezdirirken dudak kaleminizin ucu açık ve sivri olmalı ve dudak kaleminizi dudağınızın kenar çizgilerinde düzgün bir şekilde gezdirin. Şayet biraz daha dolgun dudaklara sahip bir görüntü isterseniz, çizgileri biraz geniş alarak bunu yapabilirsiniz.
  • Dudak çevresini çizerek belirledikten sonra sıra ruj sürme işleminde. Ruj nasıl sürülür? konusunda önemli ipuçları ise şunlardır: Daha ince dudaklı bayanlar dudaklarını dolgun ve kalın gösteren rujları tercih etmeliler. Bunu yaparken üst dudağı çok fazla kalınlaştırmayın. Bu pek güzel olmayan bir dudak görüntüsüne sebep olabilir. Rujun sürülmesinde fırça kullanırsanız, ruj dudaklara daha iyi bir şekilde sürülmüş olacaktır.
  • Ruj sürerken fırçaya biraz ruj alın ve dudaklarınıza bunu yedirin. Dudaklarınız biraz aralıklı olsun. Kapalı dudaklarda ruj sürülürse her yere temas etmeyecektir.
  • Parlatıcıların da dudaklara canlılık ve ışıltı kattığı düşünülürse, rujunuzun üstünden bir dudak parlatıcısı kullanmakta akıllı bir tercih olacaktır. Dilerseniz ruj kullanmadan sadece dudak parlatıcısı da kullanabilirsiniz.Dudak Makyajı Rus Sürme Tavsiyeleri

Bayanlar için makyaj önerileri

  • Eğer kalın bir dudağınız varsa ve daha ince görünmesini istiyorsanız, dudak kalemini daha ince sürerek bunu yapabilirsiniz.
  • Tam tersine ince bir dudağınız var ve daha dolgun ve kalın görünmesinden yanaysanız, dudak kalemini biraz dışardan çizerek daha geniş bir alana ruj sürerek daha kalın görünen bir dudağa sahip olabilirsiniz.
  • Dudak kaleminiz, ruj renginizle uyum gösteren bir renkte olmalı. Uyumsuz bir renk tonu sonuç açısından güzel bir görüntü teşkil etmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Hindistan cevizi yağının cilde faydaları nelerdir? Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git