Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Neler Yapılmalıdır ?

Dolgun Saçlara Sahip Olmak için Neler Yapılmalıdır ?
10 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.805 kez okundu.

Güzel olmanın en püf noktalarından birisi kuşkusuz dolgun, hacimli saçlara sahip olmaktır. Büyüleyici bir etki bırakacak olan bu saçlarla her ortamda gözler size çevrilecektir. Peki bu harika dolgun ve sağlıklı saçlara nasıl sahip olunur ? Doğal yöntemler nelerdir ? Doğal saçlara sahip olmak için öneriler sunacağız siz bakımlı ve güzel bayanlara.

– İlk olarak saçlarınızı kuruturken başınızın üst kısmından kurutmaya  başlamanız faydalı olacaktır. Saçlar kökten uca doğru kuruduğundan bunu yaparsanız daha dolgun saçlara sahip olmanız kolaylaşır.

– Saçlarınızın tipine en uygun olan şampuanı tercih etmelisiniz. Saçlarınızı tararken düz taramalı, daha sonra başınızın üstünde toplamalı, ve uçlarını yumuşak bir tarzda kıvırmalısınız. Saçlarınızı bu şekilde at kuyruğu şekli vererek kuruması gecikir ve daha uzun süre dolgun saçlara sahip olursunuz.

– Saç düzleştirici kullanmadan önce saçınızı iyice kurutun. Böylece daha uzun süre şeklini ve hacmini muhafaza edecektir.

– Saçlarınızı ters yönde taramanız da saçlarınızı daha dolgun hale getirecektir.

– Saçlarınızı ters taraftan kurutmaya başlamanız da dolgun saç etkisi yapacaktır. Fakat bunu yaparken saçlarınızın elektriklenmemesine dikkat etmelisiniz.

Bu yazımızda siz bayanlara sık sık sorulan ve merak edilen: ” Dolgun saçlar için ne yapmalı ? , dolgun saçlar için şampuan ve bakım önerileri ” gibi konularda kısa bilgiler vermeye çalıştık.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git