2017 Converse Örgü Patik Modelleri

Havaların soğuması ile birlikte kış günlerinde bebeklerimiz ve çocuklarımız için özel olarak hazırlanmış örgü modelleri ile ayaklarını sıcak tutacak örgü converse patikten bahsedeceğim sizlere.

Çocuk, genç ve her türlü yaş grubunun giyinmekte en çok tercih ettiği ve her zaman moda olan convserse ayakkabının örgü patik şekillerine bayılacaksınız. Klasik bebek patiklerinden dışına çıkmak isteyenler için 2017 örgü converse bebek patikleri anneler için yeni trend haline geldi. Modaya bebekken ayak uydurmaya başlattık. Bu sevimli patikleri tığ ile kolaylıkla kısa sürede kendi zevkinize ve bebeğinizin cinsiyetine göre istediğiniz renklerde converse patikleri örebilirsiniz. Converse logosu yerine bebeğinizin adının baş harfini de örebilirsinizi önerebilirim.

Patiğin örülüş şeklini hem resimle hem de yazı ile anlatacağım sizlere.

Malzemeler;
Mutlaka biri beyaz, diğeri istediğiniz renk kartopu 2 tane patiklik ip
Kalın uçlı tığ
Yapılışı;
Patiğimizin yapılışına tabanını örerek başlıyoruz. Bunun için ilk önce beyaz renk ipimizle 20 zincir çekiyoruz. 21. zincirin üzerinden itibaren trabzan yani; dolgu yaparak ilk sıramızı tamamlıyoruz. Tabanın düz durmasını sağlamak için, en baştan 3 zincir çekip dönerek trabzan yapmaya devam ediyoruz. Taban istediğimiz büyüklüğe gelene kadar aynı işlemi yapmaya devam ediyoruz. Patiğimizin üst kısmına geçtiğimiz sırada 3 zincir çekerek ters taraftan trabzan yapmaya başlıyoruz ki; tabanın düzgün kısmı altta kalan kısım olsun. Bu şekilde hiç arttırma yapmadan bir sırayı tamamlıyoruz. İkinci sıramızda da hiç arttırma yapmadan trabzan yapmaya devam ediyoruz. İki sıra trabzandan sonra beyaz ipimizle bir sıra sık iğne yapıyoruz. Bu işlemle birlikte patiğimizin tabanını tamamlamış oluyoruz. Patiğimizin burun kısmından 8-10 ilmek ekleyerek yine beyaz renk ipimiz ile dilini yapıyoruz. Dil kısmını istediğimiz kadar uzatmamız mümkün. Dilin dibinden itibaren diğer renk ipimizle yine trabzanlar örerek, dönerek patiğimizin bilek kısmını oluşturuyoruz. Bu kısımda her sırada birer trabzan eksiltiyoruz. İstediğimiz yüksekliğe gelince ipi koparıp, patiğimizi tamamlamış oluyoruz. İster uygun renklerde kurdela ile isterseniz de aynı renk iplerden bağcıklarını takıyoruz. Son olarak Converse logosu için, beyaz ipimizle sık iğne örüp dönerek bir yuvarlak parça örüyoruz. Üzerine de kırmızı iple 5 ayaklı bir yıldız işleyip patiğimize ekliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Bayramlık Elbiseler ve Kombinler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git