2017 Uzun Kazak Modelleri

2013 yılının en trend bay – bayan uzun kazak modelleri hakkında bir araştırma yaptık. Kış soğuklarının fazlasıyla hissedildiği bu günlerde, sizi saracak ve ısıtacak kazak çeşitleri modasında şunlar ön plana çıkıyor: Öncelikle makine üretimi olan kazakların, fiyat açısından el ile örülen kazaklardan daha ucuz olduğunu biliyoruz. Tasarım zenginliği de cabası.

Bu yılın kazak modasına göz attığımızda, özellikle uzun kolu kazakların, şal yakalı, yarasa kollu veya boğazlı kazaklar şeklinde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Balıkçı yaka ya da boğazlı kazaklar kışın en çok tercih edilen modeller. V yaka kazak veya süveterler ise gömlek üstü tercih edilen modeller arasında. V yaka kazaklar hem yaz hem de kış aylarında giyilebilir. Polo kazaklar özellikle her mevsim giyilebilen kazak modellerinden birisi. Kazak diyince hırkalardan da bahsetmemek olmaz. Hırkalar hem daha şık görünmemizi, hem de rahatlığı ifade ediyor. Film festivalinde Nuri Bilge Ceylan’ın Hırka giyerek çıkması her ne kadar eleştiri alsa da, bizce hırka modelleri her zaman popülerliğini koruyacak bir giyim stilidir. Kazaklara geri dönecek olursak, renk olarak  beyaz, kırmızı ve gri tonların yanı sıra, birkaç rengin kombinasyonu ile hazırlanmış kazakları da görüyoruz. Desen olarak ise çizgili, kare desenli, burgulu motiflerle bezenmiş kazaklar çok tutuluyor. Tunik kazak modellerinin de 2013 uzun kazak modelleri arasında önemli bir yeri olduğunu söylemek lazım. Erkek – Kadın kazakları ile ilgili olarak, resim galerimize göz atarak daha somut bir fikir edinmeniz mümkün. Günün sözü ise “Havalar ne kadar soğuk olursa olsun, yeter ki üzerinizde sizi ısıtacak bir kazağınız olsun” diyoruz.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yılbaşı Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2013 bayan saç modası, Bayan Saç Trendleri ve Yeniyıl saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git